Bevrijdingsvuur van Wageningsen naar Zeist
Elke vijf jaar in de vroege ochtend van 5 mei haalt een groep hardlopers van de Zeister atletiekvereniging Fit het bevrijdingsvuur op in Wageningen en brengt het naar...
...het gemeentehuis in Zeist. Daar wordt op 5 mei rond 9 uur het bevrijdingsvuur ontstoken als teken van het begin van bevrijdingsdag in Zeist. Organisator Paul de Vries van AV-Fit vertelt hoe dat in z'n werk gaat.
Programma 5 mei
Om 8.45 uur vertrekt bij het gemeentehuis in Zeist de stoet van Keep Them Rolling: een vereniging van historische militaire voertuigen uit de Tweede Wereldoorlog. Ze rijden de Polar Bear-route vanuit Zeist naar Den Dolder, Utrecht, Woudenberg, Veenendaal, Bunnik.
De lopers van atletiekvereniging Fit brengen het bevrijdingsvuur rond 9.00 uur vanuit Wageningen naar Het Rond in Zeist en dragen dat over aan de burgemeester die het Zeister vuur ontsteekt. Scouts hijsen de vlaggen van de geallieerden terwijl drumfanfare Jonathan het Wilhelmus speelt.
Op een podium bij het gemeentehuis is er om 10.00 uur de Kindervoorstelling Acrocordio, een energieke, interactieve act met muziek, dans en acrobatiek.
Voor de jeugd is er tussen 11.00 en 15.00 uur onder meer een trampoline en freerunnen in het Walkartpark, in samenwerking met Tantum Freerunni.
Gilde Zeist geeft om 13.00 uur een rondleiding langs de gedenksteentjes die in Zeist herinneren aan de Tweede Wereldoorlog. Start van de wandeling is bij het gemeentehuis. Om 14.00 uur geeft Gilde Zeist een rondleiding langs de oorlogsgraven op begraafplaats Zeister Bosrust.
Concert voor de vrijheid door orkest The Young Ones bij het gemeentehuis start om 14.45 uur. Vooraf, in de pauze en na afloop zorgt de Utrechtse Studenten Bigband voor muziek.
Doorfeesten kan tussen 18.00 tot 20.00 uur op het podium aan het Rond. Met optredens van onder meer Henk Dissel, Jessy Fields, de Zeister Toppers en Muck uit Den Dolder.
{if locatie} {/if}